Vaata, missugust tüüpi isa on sinu lapsel

Sageli on noored emad ahastuses — neil pole aega lapse tõttu hetkeks istudagi, samas ei aita mehed neid sugugi. Olukord on aga täiesti parandatav, kui teadvustada endale mõningaid mehe psühholoogia eripärasid. Kõigepealt proovi välja selgitada, mis tüüpi isa sinu mehest võib kujuneda.

Võlur lubab lapsel kõike teha, hellitab teda, külvab üle kingitustega ning on alati tema poolel.

Skaut on ise alles laps, kes rõõmsal meelel mängib oma järeltulijaga. Samas pole ta võimeline enda peale vastutust võtma ega pedagoogivõimeid ilmutama.

Karabas-Barabas on range isa, kes on võtnud enda peale karistava ja hirmutava rolli. Tema tunnistab vaid raudset kätt ning nõuab vastuvaidlematut reeglitest kinnipidamist.

Hõivatud isa tahaks justkui meelsasti lapsega tegelda, kuid on alalõpmata töödega kinni, nii pole tal ühtegi vaba hetke. Sõltumata sellest, kas see situatsioon on reaalne või väljamõeldud, on hõivatud isasid vägagi palju.

Nartsissist. Tema jaoks on laps nagu külaline, kelle eest peab hoolitsema ema. Isa tahab, et tema elu oleks muretu, nii nagu oli see enne lapse sündi. Poissmeheelu vabadus on tema jaoks etalon, ning esimesel võimalusel püüab ta kõrvale hiilida oma isakohustustest.

Pole mingi saladus, et tõeliselt häid isasid ei kohtagi eriti sageli. Ja loomulikult unistab iga ema, et just tema lapse isa oleks hea. Seejuures on aga nimelt naine see, kes oma tundlikkuse, mõistmise ja kannatlikkusega suudab tavalisest mehest teha maailma parima isa.

Allikas : http://perejalaps.delfi.ee

en_US